banner2

banner10

banner1

banner11

Manzarasını Kapattığı Gerekçesiyle Kesilen Palmiye Ağaçları Site Sakinlerini İsyan Ettirdi

Aşağı hacılar Mahallesi Doğukent sitesi bahçesindeki 30 yıllık palmiye ağaçları manzarayı engellediği gerekçesiyle kesildi. Son ağacı kesilmekten kurtaran bina sakinleri savcılığa suç duyurusunda bulundu.

ARHAVİ 19.04.2022, 16:26 19.04.2022, 16:36
37
Manzarasını Kapattığı Gerekçesiyle Kesilen Palmiye Ağaçları Site Sakinlerini İsyan Ettirdi

Ağaçların kesilmesine tepki gösteren apartman sakinleri, Arhavi Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunacak. Bununla da yetinmeyen bina sakinleri, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER), Arhavi Belediyesi, Artvin Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’na şikâyet başvurusu yapacak.

"Babaannemden Yadigâr"

Büyük çoğunluğunda akrabalarının yaşadığı binanın sakinleri Burak Ergezen, Cemil Kanbur, “Burası 26 yıllık bir aile apartmanıdır. 204 dairesi var. Yönetim olarak bir karar alınmış ama kimsenin haberi yok. Çoğunluğun onayı yok ağaçlarla ilgili. Diğer ağaçların kesilmemesi için müdahaleye bulunmaya çalıştık. Son Ağaçları kurtardık. Gerekli yerlere şikâyette bulunacağız. Bu ağaçlar bizim babaannelerimizin yadigarı, onların emeği var. Site sakinleri olarak üzüntülüyüz. Kesinlikle diğer palmiyelerin kesilmesine izin vermeyeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Arhavinin Sesi

Yorumlar (0)
11°
kapalı