banner2

banner10

banner1

banner11

AK Partili Meclis Üyesi İsyan Etti: “Arhavi 5 yıl geriye gitti.”

Arhavi Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Turgay Ataselim, geçmiş dönemdeki eleştirilere cevap verdi. Arhavi’nin Sesi’ne açıklamalarda bulunan Ataselim, Arhavi Belediyesi’ni hedef aldı.

ARHAVİ 11.03.2022, 13:22
77
AK Partili Meclis Üyesi İsyan Etti: “Arhavi 5 yıl geriye gitti.”

Arhavi Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Turgay Ataselim, geçmiş dönemdeki eleştirilere cevap verdi. Arhavi’nin Sesi’ne açıklamalarda bulunan Ataselim, Arhavi Belediyesi’ni hedef aldı.

Ataselim: “Ben iki dönemdir meclis üyesiyim ve bu dönem CHP belediyesi ile aynı görevi yürütüyorum. Bu farkı en iyi anlayacaklardan biri olarak söyleyebilirim ki bizim geçmişte her hafta bir icraatımız vardı. Bir hareket, sorumluluk vardı. Ama şu an üzülerek ve utanarak söylüyorum ki hiçbir faaliyetimiz yok. Ve bu duruma duyulan bir üzüntüde yok. Kimsede bir şey demiyor, anlamış değilim. Eski dönemde CHP üyesi personellere kendi personelimiz gibi davranırdık. Kimseyi ayırt etmezdik ama şu anda görüyoruz ki personeller zorla istifa ettiriliyor. 22 Temmuz’da yaşanan sel felaketinde İl Özel İdaresine, Devlet Su İşleri’ne paralar aktarıldı. Aynı şekilde Arhavi Belediyesi’ne 4 trilyon eski para birimi ile 4 milyon aktarıldı. Köylerde neredeyse hizmetlerinin tamamı bitmek üzere ama ne yazık ki Arhavi belediyesinde ne iş ne icraat ne de ihale yapıldı. Sürekli borç deyip eski dönemin borçlarını konuşuyorlar. Fakat gelen 4 milyon parayı faize yatırmış bankada bekletiyorlar. Bu konuyla ilgili bir şey söyleyeyim. Bir gün Artvin Valisinin de olduğu bir toplantıda Hakkı Başkan söz alıp Arhavi Belediye Başkanına “4 milyon bir para yatmış Başkanım doğru mudur?” sözleri üzerine Vasfi Kurdoğlu “Doğrudur para aktarıldı” demesi üzerine tekrar Hakkı Başkan “Bu parayı ne yaptınız ne yapacaksınız hizmetleriniz ile ilgili bilgi verir misiniz?” deyince Hakkı Başkan’a cevap veremedi. “Sen sağlığın ile ilgilen bu işlere neden bakıyorsun?” diyerek Hakkı başkanı geçiştirdi. Ben şunu söylemek istiyorum şu anda Ak Parti Belediyesi olsaydı Arhavi’de bu para bizim dönemde gelseydi 4 milyon daha borçlanır Arhavi’yi şaha kaldırırdık. Bakınız bizim şu anda geçmişten kalan 3 tane devam eden yol açma mahkememiz var. Vatandaş bizi mahkemeye vermişti. Biz mahallelere 30’dan fazla ham yol açtık. Şu anda bir tane mahalleye açılan yol söylesinler 1 metre dahi olsa. Ama maalesef öyle bir çalışma yok.

Geçmiş dönemde içme suyu projemizde ufak tefek eksiklerimiz oldu. İlave içme suyu projesi yapmıştık ve hazırdı. 50 AB fonundan hibe olarak yaptırmıştık. Diğer 50’lik ilave içme suyu projesini hayata geçirmek için kanunen 5 yıl geçmesi gerekiyor. 5 yıl 2020 yılında doldu ve bunu başkana söyledik. İlave projeyi hayata geçirelim dedik. Ne yazık ki hiçbir çalışma yok. Aynı zamanda kanalizasyon projemiz için denizin dibine boruları verdik. Her şeyin hazır ve bitme aşamasında olduğu projeyi takip eden Arhavi belediyesinde hiç kimse yok. Defalarca takip edelim, devlet malıdır, para verildi dedim. Fakat bir şekilde geçmiş dönemde yapılan hiçbir işin arkasında durmuyorlar sahipsiz kaldı. Geçmiş dönemde o kadar hizmet yapmamıza rağmen eleştiri yağmuruna tutuluyorduk. Ama görüyoruz ki bu dönemde hiçbir şey olmamasına rağmen kimse ağzını açmıyor eleştirmiyor. Görüyoruz ki birileri Arhavi’nin kalkınmasını gelişmesini istemiyor. Son olarak sözlerime şunu ekliyorum İçişleri Bakanımız bütün devlet temsilcileri afet günleri yanımızdaydı ve bir teşekkür bile edilmedi. Bu kadar hizmet getiren bakanlara, kurumlara teşekkür etmeyenler özel olarak Canan Kaftancıoğlu’na teşekkür etmeye gittiler. Vicdanen nasıl rahat oluyorlar anlamıyorum. Bu konuşmalardan sonra bir bakmışsınız ki bizi Atatürk düşmanı ilan etmişler şuradan şunu söylüyorum. AK Parti İlçe Teşkilatından Atatürk düşmanı çıkmaz. Çıkarsa sizin zihniyetlerden çıkar. Neden derseniz İstanbul’a Kaftancıoğlu’na ziyarete gidiyorsun. İl başkanının ofisinin arkasında Atatürk resmi bile yok. Asıl Atatürk düşmanı sizsiniz. Ben sözlerimi sonuna gelirken şunları söylemek istiyorum hayırlısıyla önümüzdeki 2023 seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan’ı tekrar Cumhurbaşkanı seçeceğiz. Seçtikten sonra 2024 yılında Cumhuriyet Halk Partisi arkadaşlarıma sesleniyorum. Biraz sabredin Allah’ın izniyle 2024 yılında sizi kurtaracağız. Hepinizi saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.” dedi.

Kaynak: Arhavinin Sesi

Yorumlar (0)
13°
açık