ARDANUÇ İLÇESİNDE BAKIM ÇALIŞMALARI

ARDANUÇ 26.07.2023, 18:22
53
ARDANUÇ İLÇESİNDE BAKIM ÇALIŞMALARI

2023 yılı yatırım programı kapsamında alınan Ardanuç’un köylerinde belirlenen bakım ve onarım çalışmaları tamamlandığını Yol ve Ulaştırma Müdürlüğü Ardanuç Şantiyesi Ekipleri belirtti.

Yol ve Ulaştırma Müdürlüğü Ardanuç Şantiyesi Ekipleri çayırlık alan - tarım arazileri yol bakım çalışmaları, köy içi parke taşı döşeme çalışmaları ve ham yol uygulamaları devam ettiğini söyledi.

Ekipler çalışmalar neticesinde, Aydın Köyü 2000m2 , Ovacık Köyü 500m2, Tepedüzü Köyü 500m2 ve Harmanlı Köyünde 100 m2 olmak üzere toplam 3100 m2’lik köy içi mahaller de Beton Kilit Parke Taşı döşeme işlemi tamamlanmış olup, Peynirli, Gümüşhane, Güleş, Ballı ve Kızılcık köylerinde Beton Kilit Parke Taşı döşeme çalışmalarının devam edilmekte olduğunu belirtti.

Ayrıca Harmanlı, Boyalı, Akarsu, Kaşıkçı, Konaklı, Aşıklar Köyleri Grup Yolunun asfalt betonunda muhtelif yerlerindeki hasar görmüş kısımlarında asfalt yama çalışması yapılarak yolun iyileştirme çalışmaları tamamlanmış olup Kutlu köyünde heyelan nedeniyle kullanılamaz hale gelen Bağlı yolu ham yol uygulaması ile yeni yola kavuştu.

Ekipler mevsimsel yağışlar nedeni ile kapanan ve tahrip olan köy yollarında greyderle bakım çalışmaları ile yolun temizlenmesi ve drenaj hendeklerinin yeniden açılması ile yol bakımları çalışmalarına devam etmekte olduğunu belirtti.

Yorumlar (0)
14°
kapalı