09.01.2023, 14:39

AK PARTİ KARŞITLARI YUSUFELİ'NDE SUNİ GÜNDEM ÜRETİP SİYASİ RANT PEŞİNDE 

Yusufeli'nin yeni yerleşim yerine taşınma sürecinde eski yerleşim yerinin yıkım işi ihalesini alan firmanın dün itibariyle merkezde bulunan bir caminin yıkımı gerçekleştirdi. Baraj karşıtları hemen birleşip bu yıkıma “değerlerimize saygısızlık” yapılıyor argümanı ile provakatif söylem ve eylemlerle hem samimi Yusufelililerin sinir uçları ile uğraşıyorlar hem de CUMHUR ittifakı partili yöneticilerini yıpratmaya çalışıyorlar. Yıkıma güya karşı olanlara baktığımızda   CHP ve iyi partinin Yusufeli deki temsilcilerini ve taraftarlarını görüyoruz. Şunu da bir nebze anlayabiliriz, yıkıma samimiyetle yaklaşıp eleştiren insanları görebiliriz. 
Fakat her halükârda madem eski Yusufeli sular altında kalacak binalar, ibadethaneler ister yıkılsın ister yıkılmasın fark eder mi? Sular altında yıkılmamış bir ibadethane de ibadet mi yapılacak? Anlamak mümkün değil. Bu iş öküzün altında buzağı aramak değil mi? Samimi fedakâr Yusufelili hemşehrilerimizi galeyana getirip devlete karşı kışkırtmak akıl işi mi? Bu mantıksız eylemleri anlamak mümkün değil? Şunu deseler anlarız, camii yıkımı taşınma bitimin de en sona bırakılmalı. Burada yanlışlık var deseler anlarız. 
Şunu da belirtmek isterim ki Artvin in en büyük modern camisi Yusufeli ilçemizde yapıldı ve hizmete açıldı. Camiinin hizmete açılmasına sevinmeyenler sular altında kalacak caminin yıkılmasına güya üzülüyor anlamak mümkün değil. 

Malum gruplar Bir şeyi karıştırıyorlar bu millet camiye caminin duvarına kapısına tapmıyor, camide Allah’a ibadet ediyor Allah’a ibadet ediyor.

Yusufeli zor süreçlerden geçti. Tüm Yusufelililerin endişelerini mağduriyetlerini anlarız anladık. Gönlümüz hiçbir Yusufelilinin bu süreçte tabii ki mağdur olmaması. Devlet yetkililerimiz de bunun mücadelesini verdi vermeye devam ediyor. 

Milletvekilimiz Erkan Balta, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı kıymetlimiz İsrafil Kışla, Belediye başkanımız Eyüp Aytekin, Valimiz Yılmaz Doruk, İlçe kaymakamımız, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarımız, CUMHUR ittifakını oluşturan AK parti il Başkanımız Fatih Tahtalı, MHP il Başkanımız Serdar Kılınç ilçe Başkanlarımız İbrahim Alkan, Hüseyin Çakaloğlu’nun ne derece gayret gösterdiklerine hepimiz şahidiz. Hülasa karar vericilerimizin Yusufeli halkının bu konulardaki samimiyetleri herkes tarafından bilinen bir husustur 

Kısaca İlla da muhalefet yapalım diye Yusufelililerin sinir uçları ile uğraşmak Yusufelililere fayda değil zarar veriyor. Her ortamda Yusufelili olmaktan onur duyduğumuzu, sorunlarımızı bir araya gelerek çözeceğimizi ve provokasyonlara gelmememiz gerektiğini göstermemiz gerekiyor. Selam ve dua ile. 

Yüksel KANTAR / ARTVİN

14°
kapalı