18.07.2022, 10:08

2023 ÜLKE GENELİ VE ARTVİN ÖZELİ SEÇİM ÖNGÖRÜM

2023 seçimlerine giderken Cumhur ittifakı ve millet ittifakı,Hakkında gözlemlerimi  yazıya dökerek , Artvin İli hakkında,yerel siyasi partilerin çalışmaları ile ilgili görüşlerimi okuyucu ve hemşerilerimizle paylaşmak istedim.

Ülke genel gündeminde 6lı masa ve HDP destekli Millet ittifakının,ilk goze carpan sorunları birbirine benzemezlerin bir arada olması, adaylarının net olmaması, teröre net tavır koyamamaları,ulusal devletçi ve milletten uzak KÜRESELCİ siyaset gütmeleri, handikapları olarak gözüküyor.

Sermaye düşmanlıkları,ekonomik sorunlara çözüm önerisi sunmamalari, Millete yatırım vaaatleri olmaması ise diğer ekik yanları.

Ellerinde avantaj olarak gördükleri İstanbul,Ankara,Antalya,Aydın İzmir ,Adana  Belediyeleri  ve diğer belediyelerde başarısızlıkları,verdikleri sözleri yerine getirmemeleri ise çok güvendikleri,oyları kesin cebimizde diye tabir ettikleri Z kusağının bile kafasını karıştırıyor. Z kusagindan da görüşümce desteklerini yitirmis durumdalar.

Diğer tarafta ise Cumhur ittifakı... Cumhurbaşkanı adayı şimdiden belli,20 yıldır ülkeyi yöneten, 20 yıl içinde ülkeye çağ atlatan, her türlü sosyal,kültürel,bilimsel,yatirim ve sanayi devrimlerini yapmış ,terörle ve küreselcilerle mücadele etmiş ve etmekte olan;

Özgürlükçü,Demokrat,Vatansever, bir Dünya lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve yanında 
vatan ve milletinden başka hiç bir şey düşünmeyen makam mevki derdi olmayan  Sayın Devlet Bahçeli ve ekipleri var.

 Şu bir gercek ki; Ortadoğu'da Türkiye'nin komşuları küreselcilerin sömürüsü olmuş Suriye,Irak gibi ülkeler parçalanmış,İran ambargo altında kalmış ve erimiş,

Türkiye'nin ticareti ve turizm gelirine yadsınamayacak  katkıları olan  ülkeler Ukrayna ve Rusya küreselcilerin oyununa düşmüştür.
Buna rağmen Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki Türkiye, Ortadoğu'nun, Afrika'nın ve dünyanın yükselen yıldızı olmuştur.
Genel siyasette,bu analiz görünen açık ve net bir durumdur.

 Artvin yerel siyaseti ile ilgili  gözlemlerimi  sizlere aktarmak istiyorum.

Cumhur ittifakının, Artvin yerel siyaseti MHP kanadı İl başkanı Serdar Kılınç,Artvin merkez ilçe başkanı Orhan Alkan gibi değerli vatansever başkanlar yönetim ve vatan millet sevdalasi MHP lilerden oluşmakta,

Ak parti gurubunda ise isleri yürüten, emek sarf eden,kapı kapı gezen, hiç kimseyi siyasi,fikri, dini ve inancı yönünden ayırt etmeyen sadece hizmet odaklı Artvin'e var gücüyle hizmet eden,"Halka hizmet, Hakk'a hizmettir" sözünü düstur edinmiş insanlar var. Bu davaya gönül verenlerin yönetim ekibi  Cumhurbaşkanı  Başdanışmanı İsrafil Kışla, Artvin Milletvekili Erkan Balta,Ak parti İl Başkanı Fatih Tahtalı, Artvin İl Genel Meclis Başkanı Furkan Çakmak' tan oluşmakta.

 Artvin  geçmişte hizmetlerini Ak parti dönemi daha önceki milletvekilleri,Orhan Yıldız,ErtekinÇolak ve yöneticileri döneminde almaya başlamış İsrafil Kışla ,Erkan Balta, önceki dönem Artvin  Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, İl başkanı Fatih Tahtalı ve Meclis başkanı Furkan Çakmak zamaninda zirveye taşımıştır.

 Bunların yanında, beraber  çalışılan en büyük sivil toplum kuruluşu başkanı Memursen başkanı ibrahim İnce ekibi ve üyelerini de eklememek vefasızlık olur.

 Özelikle merkezde İl başkanı Fatih Tahtalı ve Furkan Çakmak 'ın  objektif, insan odaklı siyaseti Artvin'in gururudur.
İsrafil Kışla ve Erkan Balta ise başının tacı ve Artvin'in şansıdır.

 Nacizane,konuyu bağlama adına  yazımın özeti, ülke genelinde ve Artvin ilimizde Cumhur ittifakının ezici üstünlüğü vardır.

 Ve 2023 seçiminin  galibi tekrar cumhur ittifakı gözüküyor.
Saygı ve hürmetlerimle 

Selman Güney

20°
açık